Jednotná cena
2500KČ / MODUL
žádné další pořizovací náklady ani elektronika

SMART–LIGHT KIT
Žádné skryté a překvapivé poplatky,
jsme hyper-transparentní a poskytujeme záruku 7 let! K HW je i schéma a použité součástky. Jsme zastánci "Práva na opravu" a boji proti monopolům autorizovaných servisů.

Jsme po započtení všech nákladů levnější o 80%

A za tuto cenu získáte:

1. Ovládání
Ovládání chytré domácnosti je již standard, ale vy budeme moci z telefonu ovládat město! Pracovat se správou osvětlení navíc můžete z Vašeho passportu.
2. Stmívání
Podle umístění osvětlení Vám nastavíme nejefektivnější funkci stmívání na základě Vašich požadavků a navíc můžeme přidat i pohybové čidlo.
3. Konektivitu
Osvětlení bude podle Vašich požadavků osazeno moduly pro GSM nebo Wifi případně další možnosti, co existují na trhu.
Poradíme Vám, co vybrat.
4. Řešení na míru
Mechaniku pro Vaše osvětlení vymyslíme na míru přímo Vám, a tak to bude vždy dokolané a bezchybně uchycené. Navíc uvnitř osvětlení neviditelné.
5. Měření veličin
Teplota, tlak a vlhkost jsou našim základem u měření. Můžeme Vám však dodat měření jakýchkoli jiných veličin. Od prachových částic až po kontrolu úniku chloru.
6. Upozornění
Náš modul má reálnou zpětnou vazbu díky čidlu u LED panelu. Dozvíte se tak, zda osvětlení opravdu svítí. Konkurence Vám jen řekne, zda je osvětlení pod napětím.
7. Právo na opravu
Jako výrobce prodáváme náhradní díly ke svým produktům a zároveň zveřejňujeme servisní a diagnostické manuály. Důvod je jediný – umožnit opravy elektroniky svépomocí. Mnoho závad vinou vysokých cen dílů a servisu nevyplatí opravovat, čímž dochází k neúměrnému plýtvání zdroji. To s námi nehrozí.
Věděli jste, že 76% času ve městech a až 86% na vesnicích 
svítí veřejné osvětlení i ve chvíli, kdy ho nikdo nepotřebuje?

Zchytření?

Kombinace stávajícího pouličního osvětlení
s našim rozšiřujícím modulem

Stávající osvětlení
+
Byzance CHYTRÝ MODUL
=

Měsíční náklady jsou nevyhnutelné, ale u nás

Transparentní a otevřené pro všechny

Díky komplexnosti našeho řešení, filozofii a odpovědnosti k akademické půdě, kompletní digitalizací procesů a kontrole nad všemi částmi našeho systému se s námi může konkurence jen těžko srovnávat.
11Kč
100Kč
náklad / lampa / měsíc

K zamyšlení

Chytrá lampa ke svému životu potřebuje datovou infrastrukturu. Jak přenést data z a do lampy? Většina dodavatelů do poslední chvíle nepřizná, kolik to nakonec bude stát. První rok navíc není zárukou, jaká bude cenová politika za tři nebo pět let. Většina zákazníků jako jsou obce a města nemá přehled ve výhodách a nevýhodách jednotlivých řešení a jsou často cíleně uváděni v omyl. To může nakonec být dlouhodobý a nepříjemný problém. Neudělejte chybu a neuzamykejte se v technologiích, ze kterých není úniku.

Byzance GSM nebo vaše lokální WIFI

Je zbytečné platit za datovou infrastrukturu, pokud už nějakou máte (např. Wi-Fi internet v budově radnice). Nejbližší lampa se k ní připojí a data na nižší frekvenci a úspornějším protokolu šíří jako tichou poštu dál mezi sebou. Pokud je na druhé straně obce škola, máte dva body. Čím více bodů, tím robustnější síť je. Jako zálohu pro řízení osvětlení používáme vlastní GSM moduly. Každá 25. až 50. lampa je tímto dodatečným modulem vybavena. Osvětlení primárně používá data z Wi-Fi a pokud dojde k problému, přepnou se na redundantní zálohové GSM. Síť má i funkci autonomního uzdravení, kdy umí data přesměrovat jinou cestou. Pokud lampy nepřenesou žádná data přes GSM, neplatíte žádné poplatky ani paušál. Kdykoliv v budoucnu můžete vyměnit fyzické nebo elektronické sim karty (dle nabídky operátorů - od těch hlavních až po virtuální). Naše technologie nikdy nedovolí uzamčení a nemožnost svobodně zvolit datového providera.

LORA

LoRa je řešení pro bezdrátový přenos dat. Málo kdo to ví, ale LoRa byla vytvořena týmem, který odešel ze SigFoxu. Chtěli začít znovu, být více otevření a transparentní. A to se jim povedlo. Technologie LoRa je však často nevhodně a proti myšlenkám autorů využívána. Byla primárně navrhnuta pro malá a levná jednoúčelová zařízení vyžadující co nejnižší spotřebu, kde postačí malý jednosměrný datový tok. Cílem byl hardware schopný běžet na baterie i několik let. Oproti GSM spotřebuje až o dva řády méně energie na odeslání jedné informace. Mezi nevýhody patří nemožnost přenosu většího množství informací a velmi omezená a komplikovaná obousměrná komunikace v reálném čase. Lampám se nemůžou odesílat individuální příkazy v reálném čase.

Problém LoRa řešení je jeho definitivnost. HW obsahuje čip schopný komunikovat pouze na LoRaWan síti a často je předprogramován, aby komunikoval pouze s jedním poskytovatelem sítě. V ČR je dominantní zatím jen jeden poskytovatel sítě. Je otázkou, zda risknout desetiletý kontrakt, nebo budoucí zvýšení cen. Je nemožné přejít k jinému dodavateli nebo technologii. V případě změny poskytovatele datové infrastruktury je téměř jisté, že bude nutné kompletně vyměnit veškerou řídící elektroniku.

Cena se pohybuje průměrně 1Kč za 10 odeslaných zpráv.

SIG-FOX

Starší předchůdce LoRa. Vhodný pro energeticky nenáročná zařízení napájená na baterii. Problém řešení je jeho extrémní definitivnost. Technologie je silně proprietární s monopolem na hardware, certifikaci i přenos dat. Technologie je uzamčená a silně licenčně svázaná. Poskytovatel sítě Sigfox je v ČR SimpleCell, který má výhradní / výlučné právo k provozu v ČR. Kromě úplné náhrady neexistuje pro budoucnost jiná možnost.
Každé osvětlení nemusí mít GSM připojení, naše lampy komunikují přes MESH.

Co to je MESH?

Je to jako tichá pošta - taková lepší tichá pošta...
která se sama umí vyléčit a komunikuje do internetu přes jediný připojený bod.

Všechny možnosti instalace:

individual
Úprava tištěného spoje na míru přesně dle potřeb. Vaše logo a technické podklady pro certifikaci nejsou problém.
Udělám si to sám
Ideální situace. Předáme vám dokumentaci. Vývojové kity i programovací nástroje. Od SW úpravy až po Cloud to bude na vás.
Chci vše na klíč
Za běžných okolností vás odkážeme na jednoho z mnoha integrátorů. Pokud přesto budete chtít výlučně naší podporu, jsme připraveni.
Máme integrátora
Váš integrátor dostane technickou podporu, školení, testovací hardware i nástroje. Nebudeme narušovat důvěru mezi vámi a vašim dodavatelem.

Napište a získejte zkušební provoz na 3 měsíce zdarma

Zpráva